FLEETWOOD HOMES INC.
LAFAYETTE, TN — Diisocyanates
Facility Information
| Facility Name | FLEETWOOD HOMES INC. |
| Industry Sector | Wood Products |
Chemical Information
| Chemical Name | Diisocyanates |
| Carcinogen | No |
| Classification | TRI |
Location
| Address | 739 HWY 52 BYPASS W |
| City | LAFAYETTE |
| State | Tennessee |
| County | MACON |
| ZIP Code | 37083 |
| Coordinates | 36.52892, -86.05940 |
Releases Breakdown
| Total Releases | 0 lbs |
| Fugitive Air | 0 lbs |
| Stack Air | 0 lbs |
| Water | 0 lbs |
| Underground | 0 lbs |
| Landfill | 0 lbs |
| Other Disposal | 0 lbs |
Location Map
About This Toxic Release Report
Toxic Release Inventory (TRI) data is reported annually to the EPA by industrial facilities. It tracks releases of over 650 toxic chemicals to air, water, and land. This data helps communities understand local environmental risks.