KEYSTONE FOODS LLC - BANKS FEED MILL
BANKS, AL — Copper compounds
Facility Information
| Facility Name | KEYSTONE FOODS LLC - BANKS FEED MILL |
| Industry Sector | Food |
Chemical Information
| Chemical Name | Copper compounds |
| Carcinogen | No |
| Classification | TRI |
Location
| Address | COUNTY RD 128 |
| City | BANKS |
| State | Alabama |
| County | PIKE |
| ZIP Code | 36005 |
| Coordinates | 31.92197, -85.74340 |
Releases Breakdown
| Total Releases | 0 lbs |
| Fugitive Air | 0 lbs |
| Stack Air | 0 lbs |
| Water | 0 lbs |
| Underground | 0 lbs |
| Landfill | 0 lbs |
| Other Disposal | 0 lbs |
Location Map
About This Toxic Release Report
Toxic Release Inventory (TRI) data is reported annually to the EPA by industrial facilities. It tracks releases of over 650 toxic chemicals to air, water, and land. This data helps communities understand local environmental risks.