PB HOLDCO INC.
FORT PIERCE, FL — Diisocyanates
Facility Information
| Facility Name | PB HOLDCO INC. |
| Industry Sector | Transportation Equipment |
Chemical Information
| Chemical Name | Diisocyanates |
| Carcinogen | No |
| Classification | TRI |
Location
| Address | 3901 ST LUCIE BLVD |
| City | FORT PIERCE |
| State | Florida |
| County | ST LUCIE |
| ZIP Code | 34946 |
| Coordinates | 27.48399, -80.36255 |
Releases Breakdown
| Total Releases | 0 lbs |
| Fugitive Air | 0 lbs |
| Stack Air | 0 lbs |
| Water | 0 lbs |
| Underground | 0 lbs |
| Landfill | 0 lbs |
| Other Disposal | 0 lbs |
Location Map
About This Toxic Release Report
Toxic Release Inventory (TRI) data is reported annually to the EPA by industrial facilities. It tracks releases of over 650 toxic chemicals to air, water, and land. This data helps communities understand local environmental risks.